Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?

W przypadku, jeżeli woda nie przepływa przez filtr, należy go wyjąć z dzbanka, następnie potrząsnąć nim i zainstalować ponownie. Czasami zdarza się tak, że mieszanka filtrująca może ulec zapowietrzeniu – możemy to wyeliminujemy potrząsając filtrem. Nie należy się więc martwić, jeśli przez nasz filtr nie będzie przepływała woda. Wystarczy tylko, że postąpimy zgodnie z zalecaniami producenta i po chwili wszystko będzie poprawnie działało.

Jak prawidłowo napełniać dzbanek firmy Dafi?

Filtrowanie wody jest niezwykle proste, należy tylko stosować się do kilku banalnych zasad:

 1. Przed każdym włożeniem nowo zakupionego filtra przez nas należy umyć wszystkie elementy ciepłą wodą z dodatkiem możliwie łagodnego detergentu. Później trzeba złożyć całość z powrotem.
  2. Wymienny filtr musimy umieść w zbiorniku dzbanka na wodę kranową, a na koniec delikatnie go dociskając.
  3. Trzeba nałożyć pokrywę – poczynając od włożenia przedniej części przy lejku, a następnie dociskając ją przy rączce.
  4. Przed pierwszym użyciem każdego filtra należy koniecznie dwa razy przefiltrować nim wodę z kranu
  (ma to na celu odpowietrzenie filtra oraz usunięcia mogących się z niego wydostawać mikro drobinek węgla aktywnego). Tą wodę można użyć np. do podlania kwiatków.
  5. Na sam koniec już trzeba ustawić przypomnienie wymiany filtr. W tym celu trzeba użyj wskaźnika znajdującego się w pokrywie dzbanka.

Jeśli posiadamy wskaźnik manualny trzeba ustawić przesuwki na datę przypadającą za miesiąc od pierwszego włożenia nowego filtra.
Jeśli zakupiliśmy dzbanek ze wskaźnikiem LED sensor należy przytrzymać znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż zamiga on na niebiesko, od tego momentu będzie on odmierzał jeden miesiąc. Żółte światło oznacza, że należy przygotować się do wymiany filtra. Po upływie 30 dni dioda zaświeci kolorem czerwonym, wówczas trzeba zmienić filtr Dafi na nowy.

Po wykonaniu tych czynności możemy już normalnie nalewać wodę do dzbanka i ją pić – z pewnością będzie ona czysta i smaczna.

Tekst we współpracy z Dafi.pl – producentem akcesoriów do filtrowania wody