Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie?

Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie

Producent dzbanków, firma Dafi zaleca, ażeby filtr był przez cały czas zanurzony w wodzie – dzięki temu możliwe jest właściwe działanie produktu. Jeżeli jednak o tym zapomnimy, nie musimy się martwić o pogorszenie jakości wody. Filtr działa efektywnie nawet w przypadku, kiedy jest utrzymywany pewien czas w stanie suchym. Wtedy zaleca się przechowywanie filtra w chłodnym, ale niewilgotnym miejscu (czyli na przykład w lodówce).

Rodzaje filtrów

Jeśli chodzi o filtry firmy Dafi to możemy wybierać spośród różnego rodzaju filtrów. W sprzedaży znajdują się aktualnie 4 ich rodzaje. Pierwszy z nich to standard – a więc filtr, który oczyszcza wodę kranową, a także pozwala chronić czajnik przed kamieniem. To chyba najbardziej uniwersalny wkład filtrujący, który przeznaczony został do polepszania jakości wody miejskiej. Poprzez zastosowanie tego filtra woda będzie idealna do picia, parzenia czy gotowania. Woda, która została przefiltrowana przy użyciu filtra jest alternatywą wody butelkowanej. Warto dodać, że zapobiega to również gromadzeniu się osadu na elementach grzejnych.

Następny model to tak zwany AGD+. Ogólnie mówiąc ten rodzaj filtrów efektywnie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym. Filtr ten jest wręcz idealny dla osób, chcących polepszyć jakość wody kranowej, a także sprawić, ażeby była ona idealna do gotowania. Woda filtrowana przy pomocy filtra AGD+ sprawdzi się również w przypadku ekspresu do kawy, żelazka lub nawilżacza powietrza. Nadmieńmy, iż filtr ten zapobiega także wytrącaniu się kamiennego osadu przez redukcję nadmiaru soli wapnia oraz magnezu, dzięki czemu przedłużona zostaje żywotność sprzętu AGD. Trzeci już rodzaj filtrów to Mg+. Ten oto rodzaj oczyszcza wodę oraz wzbogaca ją w jony magnezu.

Filtry magnezowe są najlepszą alternatywą wody butelkowanej. To właśnie dzięki magnezowi, woda smakuje lepiej i jest zdrowsza. Ostatni rodzaj filtrów to Ph+. Pozwalają one zaspokoić pragnienie zmineralizowaną wodą, która ma właściwości zasadotwórcze. Zawarte w przefiltrowanej wodzie minerały takie jak jony wapnia, sodu, potasu i magnezu sprawią, że będzie ona jest smaczna oraz zdrowa.

Wejdź na https://sklep.dafi.pl i kup akcesoria do filtrowania wody.