Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę?

Należy zauważyć, iż przefiltrowana już woda kranowa jest dość interesującą alternatywa w odniesieniu do wody butelkowanej. To właśnie dzięki dzbankom filtrującym, mamy możliwość otrzymać czystą oraz wartościową wodę, która później możemy używać do różnego rodzaju posiłków, a nawet pić już bezpośrednio po jej przefiltrowaniu. Jak wiadomo, dzbanki filtrujące mają wymienne filtry, które mamy możliwość idealnie dopasować do swoich indywidualnych wymagań bądź też stanu wody, jaka znajduje się w naszym w kranie. Filtry oferowane przez firmę Dafi mogą wzbogacać wodę kranową o jony sodu bądź też wapnia czy potasu.

Oprócz tego, filtry pozwalają także zmineralizować wodą, a także usuwać z niej kamień. Celem efektywnego działania dzbanków filtrujących, producent zaleca regularną wymianę filtra na nowy. Sugerowany przez producenta termin to 30 dni od daty jego rozpakowania. Czasami zastanawiamy się czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę?  Warto dodać, że wymiana filtra, jeśli zostanie wykonana z zaledwie kilkudniowym opóźnieniem, to jakość wody diametralnie się nie zmieni. Jednakże celem uzyskania zadowalających rezultatów, producent zaleca regularną wymianę filtra co 30 dni, bez względu na to, jaką ilość wody w tymże czasie została przefiltrowana.

Jeżeli w czasie miesiąca, zauważymy na grzałce czajnika osad z kamienia, także musimy wymienić filtr na nowy. Pamiętajmy, że okres 30 dni, to okresem statystycznym, a więc w rezultacie może on wynosić mniej bądź też więcej. Zawsze musimy obserwować pojawiający się osady z kamienia.

Wskaźnik na dzbankach

Część z oferowanych przez firmę Dafi dzbanków posiada manualne wskaźniki, sugerujące, kiedy trzeba wymienić filtr na nowy. Wskazują one właściwą datę. Co więcej, dzbanki te zostały także wyposażone w wygodne kolorowe diody, sygnalizujące okres zużycia filtra. Lampka pomarańczowa zaświeca się, kiedy do wymiany filtra pozostało około 7 dni, z kolei czerwona, kiedy filtr definitywnie trzeba wymienić na nowy.